• ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 صبح تا 17 | پنجشنبه از ساعت 8:30 الی 12

کاربردهای تکار تراپی دیانا در فیزیوتراپی درمانی

درمان با تکارتراپی دیانا که تحت عنوان توان‌بخشی عملکردی نیز شناخته می‌شود، برنامه‌ای است که با هدف بهبود بیماران یا حفظ توانایی‌های عملکردی آنها (مانند انجام فعالیت‌های روزمره زندگی) طراحی شده است. درمان با تکار دیانا، شامل توانمندسازی، انعطاف‌پذیری و استقامت، و یادگیری بیومکانیک‌های صحیح (به عنوان مثال وضعیت صحیح بدن) برای پیشگیری از آسیب دیدن ستون‌فقرات و حفظ ثبات آن است. بیماران در طول جلسات درمان با تکارتراپی دیانا ، نحوه حفظ وضعیت صحیح بدن را یاد می‌گیرند. حفظ وضعیت صحیح بدن از ستون‌فقرات در مقابل فشار و تغییر شکل غیرضروری محافظت می‌کند. قرار گرفتن بدن در وضعیت نادرست باعث درد گردن و کمر می‌شود. یاد گرفتن نحوه بلند شدن، کشش بدن، ایستادن، نشستن، و حمل وسایل از جمله مهارت‌های کاربردی است که برای جلوگیری از آسیب دیدن ستون‌فقرات، احساس درد، و بازگشت به محل کار و انجام فعالیت‌های تفریحی ضروری هستند.دستگاه تکار دیانا ، یک روش غیر تهاجمی و مکمل مناسب درمانی، برای کاهش و از بین بردن اینگونه بیماری ها می باشد.

کاهش درد در ستون فقرات


یکی از درمان‌های موثر و اصلی برای اختلالات دست و بازو ، فیزیوتراپی دست و مچ دست است. فیزیوتراپیست‌های با تجربه و متخصص با استفاده از دستگاه تکار دیانا، آموزش‌های تخصصی ویژه را در درمان مشکلات دست دریافت کرده‌اند، که بعد از بررسی دقیق و معاینات بالینی، بهترین درمان را با کمک تجهیزات مجهز و مدرن، به خصوص دستگاه تکار،درمان مناسب را انجام می‌دهند.

 

از دلایل درد و اختلالات مرتبط با دست و مچ دست می‌توان موارد زیر را نام برد:

درمان موثر بر درد های ناحیه دست و بازو


یکی از درمان‌های موثر و اصلی برای اختلالات دست و بازو ، فیزیوتراپی دست و مچ دست است. فیزیوتراپیست‌های با تجربه و متخصص با استفاده از دستگاه تکار دیانا، آموزش‌های تخصصی ویژه را در درمان مشکلات دست دریافت کرده‌اند، که بعد از بررسی دقیق و معاینات بالینی، بهترین درمان را با کمک تجهیزات مجهز و مدرن، به خصوص دستگاه تکار،درمان مناسب را انجام می‌دهند.

از دلایل درد و اختلالات مرتبط با دست و مچ دست می‌توان موارد زیر را نام برد:

 

درمان موثر بر درد های ناحیه کتف و شانه بدن


کتف و شانه به عنوان یکی از مفاصل بسیار مهم در بدن حرکت های زیادی را انجام می دهد اختلالات در مفصل سرشانه می تواند توسط فیزیوتراپی بهبود پیدا کند فیزیوتراپی در ناحیه شانه شامل مراحل مختلفی بوده و در بیماران با اختلالات شانه انجام می شود.

 

دستگاه تکار دیانا در درمان بیماری های زیر بسیار موثر می باشد :

درمان موثر در درمان درد های ناحیه پهلو


چربی سوزی با آراف یا  درمان رادیوفرکوئنسی یک روش درمان غیر تهاجمی است که برای تغییر شکل لایه‌های زیرین پوست مانند چربی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 در این روش با استفاده از امواج فرکانسی و غیر تهاجمی، چربی ها را به صورت عمیق و موضعی از بین رفته ، علاوه بر آن از RF دیانا می‌تواند در درمان سلولیت نیز استفاده کرد.
روش‌های تهاجمی، عمدتاً بر لایه‌های سطحی پوست تاثیر دارند، ولی دستگاه دیانا ،امواج رادیوفرکوئنسی RF تولیدی را ، عمدتاً بر لایه‌های عمیق‌تر پوست همچون درم تاثیر گذاشته و بر لایه‌های بالای پوست(اپیدرم) تاثیر خاصی ندارند.

توانبخشی به افراد مسن جامعه


 یک فرد کهنسال ممکن است در شرایط مختلف با فیزیوتراپیست ملاقات کند.

فرد در بیمارستان برای تشخیص یا درمان، فیزیوتراپیست را ملاقات می‌کنند تا سرویس هایی در کلینیک قلب، توانبخشی ریوی، یا بخش نورولوژیکی و سکته دریافت کند.

 کلینیک های خصوصی فیزیوتراپی افراد مسن بسیاری را می ‌بینند که اغلب به بیماری های عضلانی اسکلتی مبتلا هستند.

با دستگاه تکار دیانا ، می توانید بیشتر جلسات فیزیوتراپی را در منزل انجام دهید.

بیشترین مهارتی که یک متخصص فیزیوتراپی برای سالمندان به خدمت می گیرد، انجام ارزیابی صحیح و دقیق مشکلات فیزیکی ای است که فرد از آن رنج می برد و سپس توضیحی درباره وضعیت موجود ارائه می ‌شود و برنامه درمانی خاصی ارائه خواهد شد.

 اکثر برنامه ها شامل تغییر روش انجام کارها توسط بیمار و ارائه ورزشی منظم است. بهبود وضعیت تعادل قدرت و توان حرکتی اغلب جزء اهداف اصلی هستند.

 اگر بیمار درد دارد، ورزش، ماساژ، درمان ‌های گرما دهی و سرما دهی، دستگاه تنس، آب درمانی در استخر مفید خواهند بود.ولی تمام این روش ها نیازمند حرکات سنگین برای بدن فرد مسن می باشد.دستگاه تکار دیانا ، یکی از روش های درمانی با حداقل حرکت فیزیکی ، می تواند روش های درمان خوبی را به شما در منزل یا محل کارتان ارائه دهد.

دستگاه تکار دیانا در موارد زیر به افراد مسن کمک زیادی می نماید:

درمان فلج های ماهیچه ای مانند فلج بلز


فلج بلز یا فلج صورت عارضه ای است که در آن عضلات یک طرف صورت ضعیف و فلج شده و با عوارضی همچون یک طرف شدن لبخند فرد و افتادگی یا سفتی یک طرف صورت همراه است.

این بیماری به دلیل تورم و التهاب در عصب هفتم جمجمه‌ای که عصب صورت یا فاسیال نام دارد و حرکات عضلات صورت را کنترل می‌کند رخ می دهد.

عصب فاسیال تقریبا حدود 90 درصد عضلات صورت را عصب دهی میکند. این عصب سه شاخه حسی ، حرکتی و سوماتیک دارد.

این عارضه یک اختلال در عصب صورت است که باعث ضعف یا فلج شدن یک طرف صورت می‌شود و شایع‌ترین علت افتادگی صورت است، در این حالت صورت بیمار بگونه ای است که در یک سمت از آن دچار ضعف و از دست دادن تون عضلانی می‌ شود ، در حالی که سمت دیگر صورت همچنان قادر به حرکت دادن عضله و تون است و همین وضعیت موجب می‌شود که طرف مبتلا در مقایسه با طرف سالم ظاهری افتاده پیدا کند.

علائم بیماری فلج بلز معمولا به صورت ناگهانی ایجاد می‌شوند و امکان تشدید این علائم در مراحل اولیه بیماری وجود دارد.

این بیماری در سنین 25 تا 45 سال شیوع بیشتری دارد و ریسک بروز آن در خانم های باردار و افراد مبتلا به دیابت بیش از سایر افراد است.

قرار گرفتن در موقعیت های پراسترس به طور مکرر یا داشتن استرس به مدت طولانی نیز از عواملی هستند که ریسک بروز فلج بلز را افزایش می دهند.

دستگاه تکار دیانا، برای درمان فلج بلز با تحریک تعدادی از عضلات و اعصاب برای حفظ کشیدگی و حالت طبیعی عضلات و بهبود کارایی آن‌ها ارائه می شود.

ویژگی های دستگاه تکار DIANA برای فیزیوتراپی درمانیمنطبق بر تمام نیازهای علمی فیزیوتراپی

 

دستگاه تکار دیانا ، دارای حداقل دو رنج فرکانسی پر کاربرد با قابلیت های نفوذ مختلف در بین لایه های بافت بدن موجودات زنده می باشد.این دو رنج عبارتند از 300 و 500 کیلو هرتز با دامنه قابل تنظیم توسط فیزیوتراپیست و معالج بیمار.فرکانس 500 کیلو هرتز برای استفاده در بافت های نازک و فرکانس 300 کیلو هرتز برای استفاده در بافت های با عمق زیاد طراحی گردیده است.

کاهش دهنده و درمان کننده درد های عضلانی مختلف

 

دستگاه تکار دیانا می تواند در درمان مشکلات و آسیب های زیر بسیار موثر باشد:

error: Content is protected !!